Żylaki nog a trening na siłowni

W sensie czy znacie osoby ktore normalnie robią nogi na treningu posiadajac cos takiego jak na zdjeciu ? juz pomijam małe na łydkach ale przy kolanie mam podobna sprezyne. Czy jest to w miare bezpieczne? Wiadomo ze przeplyw krwi sie zwieksza w trakcie treningu itd, cisninie wzrasta.

Bylem u lekarza na prywatnej wizycie, nastraszyl mnie szczerze mowiac ale to mozliwe ze po to zeby zgodzic sie na zabieg. Cena konkretna wiec narazie musze odpuscic zabieg laserowy.

Trenuje jakos 3 lata amatorsko ale przyznaje sie ze nogi zawsze odpuszczalem albo robilem troche pozniej nie robilem itd. Trzeba sie ogarnac zaczac je robic bo juz mocno odstaja od gory, i silowo to przeszkadza przy robieniu niekjtorych cwiczen (plecy daja rade nogi nie utrzymuja). Ale wole podpytac co o tym myslicie.

operacja-na-zylaki_138326_600x360fc (1)

Wielu kulturystów ma takie żylaki,że Twoje to przy nich nic i jak widać jakoś trenować im to nie przeszkadza. Najlepiej ogarnij zabieg , po nim nawet rekonwalescencja nie jest długa - kweistia 1-2 tygodni i można wracać co ciężkich treningów przy zabiegu laserowym lub dużo tańszej skleroterapii więc nie ma czym się przejmować

Dzieki wróciła mi radość życia :slight_smile: mówię serio :slight_smile:

Będę jeszcze próbował znaleźć inną klinikę, i sproboje właśnie żeby może zrobili ta skleroterapie. W tej w której byłem powiedzieli mi za żylaki na jednej nodze prawie 9k laserem. Jak zapytałem czy mogą wrócić to powiedział mi że żadnej gwarancji mi nie da czy po roku dwóch się nie pojawia bo nie może to jest różnie… a opinie w necie różne, często ludzie piszą że nawet po laserowym wracają. a wywalic prawie 18k to jak dla mnie duża kwota. Ale skoro mogę ćwiczyć to na spokojnie odłożę i pewnie końcem przyszłego roku zrobię

Skleroterapia jest dużo tańsza,kwestia kilkuset(pewnie zależy od regionu i kliniki) zł za nogę i nie ma tak naprawdę opcji żeby problem wrócił bo żyła zostaje zamknięta, następnie zapada się w sobie i obumiera. Oczywiście problem może pojawić się w innym naczyniu ale tu koszta są dużo mniejsze więc nawet gdyby to można kolejny raz użyć tej metody.

poszukam napewno, aspekt wizualny to ja mam ekhm ekhm, wiele lat z tym żyłem i póki o tym nie czytałem czy ktoś nie zwrócił mi uwagi to się nie przejmowałem. a tak człowiek się naczhta i myślę tylko o tym że jak zwiększę ciśnienie w nogach to mi się tam jakaś grudka oberwie i poleci do serca :slight_smile:

żeby to kosztowo kilkaset, nawet 3-4k za nogę to ok ale nie prawie 9 :slight_smile:

Cześć, miałem coś podobnego jak na zdjęciu na lewej nodze tylko jeszcze dłuższe, od pachwiny prawie aż po kostkę. Z każdym rokiem treningów “wychodziło” z pod skóry coraz bardziej aż zaczęło mocno szpecić na scenie (startowałem wtedy w klasyku). Zdecydowałem się usunąć laserowo. USG u chirurga naczyniowego. Zabieg we Wrocławiu, 2h na stole przy znieczuleniu miejscowym, po wszystkim o własnych siłach doszedłem do auta i do domu. Oczywiście prowadził kto inny bo jednak jak znieczulenie puściło było trochę zgrzytania zębami z bólu :wink: najgorsze pierwsze 2 nocki, później coraz lepiej. Nieco ponad po tygodniu pierwsze treningi góry ciała głównie siedząc lub leżąc. Koszt na tamten czas 3900 zł za nogę, to był rok 2019. Aktualnie brak nawrotów oraz jakichkolwiek problemów z nogą. Poszukaj gdzie indziej taniej bo 9k to jakaś chora kwota… rozumiem, że pandemia, że ceny wszędzie w górę ale żeby aż tak?

Dzięki, dobrze że zapytałem

Cena z kosmosu jak dla mnie. Za Gino płacą mniejsze pieniądze niż mnie by wyszły za żylaki.

Cena wysoka bo i specjalista niby światowy. Chociaż na stronie mają podana cenę 3500 dlatego umówiłem sie na wizytę i zmarnowałem 3 miesiące czekania. Teraz znowu wirusek to się nie bd nawet próbował chwilowo. Poczekam gdzieś do połowy stycznia może się sytuacja uspokoi.

Ale myślę że sproboje skleroterapie. Poczytałem i część ludzi jest zadowolona. Mnie wystarczy żeby znikł ten duży j będę happy. Jak nie pomoże to wtedy bd szukał lasera gdzieś dalej.

Tylko lipa też jest taka że nikt mi nie powie ceny od do przez telefon tylko każdy “proszę się umówić na wizytę” potem człowiek jedzie wchodzi lekarz patrzy mówi no ma pan żylaki trzeba usunąć i kasuje 250zl