Plan Upper/Lower do oceny

Prosiłbym o wyrażenie opinii na temat tego planu, dodam, że aktualnie jestem na masie. Staż treningowy to 1,5 roku z kilkumiesięczną przerwą z powodu rekonstrukcji MPFL. Trenuje 4 razy w tygodniu - Uper, Lower
Poniedziałek, Czwartek:
Ściąganie drążka na wyciągu lub podciąganie 4x10
Ławka płaska 4x10
Wiosłowanie sztangą 3x10
Hammer 3x10
Uginanie ramion z hantlami 3x8
Wznosy w bok 3x10
Prostowanie ramion na wyciągu 3x10
Uginanie ramion z sztangą 3x10
Odwrotne rozpiętki na maszynie 3x10
Prostowanie ramion zza głowy 3x10

Wtorek, Piątek:
Prostowanie nóg na maszynie 4x10
Uginanie nóg na maszynie 4x10
Suwnica 4x10
Wykroki 4x8 (na nogę)
Wznosy na palce (łydki) 4x15

Prosiłbym o opinie czy na takim planie będę wstanie wyciągnąć potencjał z masy i o możliwe poprawki.

Dzień góry przeładowany :smile:
Daj po 2 ćwiczenia na plecy, klatkę i bark + łapy w superserii i zrobione

Plan zdecydowanie przeładowany, ilość serii dobrana przypadkowo, brak pozostałych parametrów treningowych. Poprawić parametry treningowe, dobór objętości oraz dobór ćwiczeń :wink: mile widziana również forma progresji bądź periodyzacja jeśli masz wiedzę na ten temat.

Skąd wiecie ze plan przeladowany? Moze miec i 30 ćwiczeń w jednym dniu. Nie wiemy jak intensywne są serie mogą byc w RPE 9 wtedy fakt troche tego duzo ale mogą być z zapasem nawet 10 powtórzeń i wtedy pomimo tylu serii i ćwiczeń to bedzie za mało. Tak na prawde mozna zrobic 3 ćwiczenia z tego planu na duzo wyzszej objętości treningowej przez wysoką intensywność kazdej serii i wtedy plan nie będzie przeładowany?

Zgodzę sie z tym ze w przypadku 4 dni również zastosowałbym podzial na 4 rozne jednostki treningowe lub na 3 jednostki PPL i wtedy jeden trening w skali 3 tygodni wypada 2 razy w tygodniu.