Kilka pytań odnośnie kursu na trenera personalnego

Ogólnie od długiego czasu chodzę na siłownię czy ćwiczę w domu. I nie iteresowałem się specjalnie anatomią/dietetyką per se. Jestem obecnie na etapie rozmyślania nad zrobieniem kursu trenera personalnego. I nasuwają mi się takie pytania:

1. Czy bez jakiejkolwiek wiedzy o dietetyce czy anatomii ma to sens?

2. Ile zajmuje nauka (powiedzmy dla człowieka zapracowanego + mało ogarniętego :wink:)?

3. Gdzie zrobić taki kurs? Kogo/co polecacie?

4. Ile on kosztuje?

5. Czy z takimi uprawnieniami mogę w przyszłości coś pomyśleć nad zatrudnieniem na siłowni?

6. Czy te uprawnienia są międzynarodowe?

7. Ile zajmie taki kurs?

Myślę, że to na chwilę obecną co chciałbym zapytać odnośnie Trenera personalnego

Sam się możesz edukować. Czytaj, ogladaj filmy, jak najwięcej. Sprawdzaj potem na sobie. Przede wszystkim słuchaj tych co mają pojęcie a nie tych co myślą że je mają.

Kurs zawsze się przyda. Najlepiej zrób taki który jest najbliżej twojego miejsca zamieszkania.

Sprawdź na necie profile kulturystów, gdzie i kiedy będą prowadzić kursy i wybierz ten który ci pasuje. Oczywiście po kursie edukacja dalej jest konieczna bo papier musi mieć jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Anatomi czy dietetyki uczy się latami. Żaden kurs nic Ci nie da.

Kurs sam w sobie jest gowno warty, bo tak naprawdę nauczysz się tam wszystkiego a zarazem niczego. i jeżeli uważasz że jeden kurs zrobi z Cb trenera to zajebiscie się mylisz. dodatkowo piszesz że nie interesujesz się dietetyka i anatomia a wg mnie są to najważniejsze elementy pracy trenera by dobrze prowadził klientów. podsumowując, jeżeli naprawdę jarasz się tematem, masz już jakieś doświadczenie i przede wszystkim naprawdę to kochasz to super, działaj. Z drugiej strony papierek nie zrobi z Cb trenera. ja osobiście śmieje się z osób które mianują się trenerami osobistymi bo mają papierek a chodzą 2 miesiące na silke i mają się za niewiadomo kogo.