Czy warto zrobić kurs na trenera personalnego?

Przymierzam się do zrobienia kursu na trenera personalnego - nie po to żeby mieć papierek tylko żeby faktycznie nabyć sporo wiedzy i tutaj pytanie do osób po kursach, w której ‘szkole’/firmie ukonczyliscie taki kurs ? i czy faktycznie bylo warto ?

oczywiscie mowimy o kursach prowadzonych na silowni - nie online

Takich kursów jest pelno roznych… ceny w granicy 1500-2000, zainteresował mnie ten z szkoły profi u Szymona Mosznego tam koszt 3000 - czy ktoś go ukonczył i faktycznie warto ?

Jestem z Krakowa ale zazwyczaj takie szkoły mają kursy w roznych miastach PL,

mam staż już 7 letni na siłowni więc interesuje mnie bardziej o rozbudowanie wiedzy niż jej podstawy,

Dzieki za pomoc!

Kurs na trenera personalnego jest jak prawo jazdy. Jak to zrobisz to prawdziwa nauka zaczyna się na drodze.

Wiec jak chcesz rozwinąć swoją wiedzę to na pewno nie na tak kompleksowym kursie na którym jest wszystko i nic.

Wybierz specjalizacje/nisze na której chcesz się skupić i rób szkolenia z poszczególnych modułów.

Nie spodziewałbym się nabycia jakiejś ogromnej ilości zaawansowanej wiedzy na kursie trenerskim. Mimo wszystko trzeba to traktować jak kropkę nad “i”. Idąc jako zielony na kurs kończymy go w takim stanie jak kończy kurs na prawo jazdy totalnie początkujący - no niby, teoretycznie potrafi jeździć…A potem czeka go już rzeczywista nauka jazdy na co dzień.
Najgorzej, gdy taka osoba po kursie myśli że już ma, wie, potrafi wszystko co potrzeba - wtedy taki trener kaleczy ludzi a taki kierowca…szybko kończy zawinięty wkoło słupa/drzewa

Ja polecam kursy u Michała Karmowskiego w Gdańsku, trochę jak dla Ciebie nie po drodze niestety, ale może ktoś z okolic zobaczy komentarz i mu się przyda to info. Fajnie bo przekazuje dużo praktycznej wiedzy, akurat dla kogoś kto już trochę w tym siedzi, on nie uczy podstaw, a praktycznych porad jak prowadzić klientów (podaje przykłady swoich podopiecznych) i bardzo dużo pokazuje techniki ćwiczeń. Takie fajne zweryfikowanie swojej wiedzy i zobaczenie perspektywy kogoś bardzo doświadczonego.

Podpowiem, że oprócz samego kursu TP warto się ukierunkować i zrobić coś bardziej “specjalistycznego” jak trening medyczny, kobiet w ciąży itp. I tu polecam Kuźnie Trenerów.

Fit akademi dałem 1400 chyba powiem tak spoko było dlamnie trochę daleko ale był chłopak co dojeżdżał z Rzeszowa więc na ten temat nie powinienem się odzywać kurs odbywał się z Justyną ostrowską i Kamilem porowskim justyna była na olimpiadzie chyba ogólnie sam kurs spoko prowadzony na city ficie super mega wiedzy się nie dowiedziałem ale pomogło mi to do mojego treningu coś dodać coś wzmocnić rozluźnić zadbać o siebie po prostu jeżeli chodzi o jakąś mega wiedzę to raczej mowy tu nie ma podstawy podstawy i podstawy bardziej nas uczulali żeby komuś drugiemu nie szkodzić sztywno nie było poznałem parę fajnych osób masz tam ocenę sylwetki streczingi dietetyki prawie wgl nie znaczy jest ale nie powiedzą ci jedz co chcesz wyglądaj jak chcesz szczerze jedynie Kamil doradzał jak podchodzić do spraw umowy z klientem więc tego żałuję że jest mało bo powinno tego byc więcej chociaż bardziej o tym mówiono na kursie w formie filmiku wiec szkoda bo jednak wolałbym na żywo to usłyszeć ale nie spodziewaj się tam koksów czy czegoś może jeden na 10 będzie jakoś bardziej wytrenowany a wk troche trkaują prześmiewczo mam takie wrażenie chociaz mogę się mylić ogólnie polecam ale ja spodziewałem się czegoś innego ale nie ze sie zawiodłem

Ja ukończyłem Profi i mając podstawy nie dowiesz się nic więcej. Będziesz pomagał prowadzącym w pilnowaniu techniki innym kursantom. Ogólnie nie polecam

dzieki wielkie za tą wypowiedz! mają najdrozszy kurs wiec liczylem ze bedzie najefektywniejszy i myslalem najmocniej nad nim… ale właśnie dzięki Tobie stracili klienta

Akademia KFD polecam, wszelkie kursy od GSP, przygotowanie motoryczne w EPI, Mauriczu lub SCEC + kanał Seby Kota, Pod sztangą, Squats and milk no i oczywiście książki np od Marka Rippetoe, anatomia, fizjologia i biomechanika. Po ogarnięciu paru kursów będziesz wiedział kto jest ogarnięty i będzie można mu płacić za kurs.

Dzisiaj to się więcej na YouTube dowiesz niż na takim kursie

KFD, Barbell Brothers, Podsztangą, pozatym przydało by się mieć pojęcie o anatomii, biomechanice, programowaniu treningu

Tak na prawdę sam kurs trenera da ci jedynie legitymacje. Z całego serca polecam Global Sport Academy. Mają masę specjalistycznych kursów w przystępnej cenie no i oczywiście kurs na trenera w swej ofercie tez mają.